Happiness@Work 2020
Vystupující

Jason Fried

Zakladatel a CEO, Basecamp
Spoluautor bestselleru Práce na dálku

Jason spoluzaložil legendární společnost Basecamp (dříve 37signals). Firmu známou pro své jednoduché ale výkonné nástroje pro kolaboraci, včetně nově spuštěného HEY - zcela nového přístupu k e-mailu.

Jason je také spoluautorem knihy Práce na dálku, V práci nemusí být blázinec, i několika dalších bestsellerů. Příspívá také na blog Signal v. Noise.

Janka Chudlíková

Lektorka a koučka

Janka školí, přednáší, koučuje a inspiruje druhé na cestě ke spokojenosti a k rozvinutí plného potenciálu.

Prošla si kariérou ve velkých firmách, až do pozice členky představenstva dnešní Zentivy. Před 18 lety se vydala na volnou nohu a už 18 let se věnuje soft-skills tématům. Už 12 let se věnuje neurovědě a má certifikační průpravu "Neuroleadership based coaching".

Je také aktivní v online vzdělávání a natáčí rozvojová videa na vlastním YouTube kanálu. Produkuje vlastní pořad inspirativních rozhovorů Dolů nahoru ve formě videí i podcastu. Je aktivní na sítích: Instagram, Facebook, YouTube i dalších...

Tomáš Šebek

Chirurg a Lékař bez hranic (doslova)
Zakladatel uLékaře.cz

Tomáš je český chirurg, který je stálým účastníkem misí Lékařů bez hranic. Zažil práci v těch nejnáročnějších podmínkách v oblastech jakými jsou Afghánistán, nebo Jižní Súdán. Ze svých misí napsal několik knih, tou zatím poslední je Nebe nad Jemenem.

Krom toho je Tomáš také úspěšným podnikatelem a zakladatelem digitálního vzdělávacího portálu MeDitorial a virtuální nemocnice uLékaře.cz.

Fennande van der Meulen a Maartje Wolff-Jansen

Spoluzakladatelky, Happy Office

Od roku 2015 pomáhají Fennande a Maartje organizacím budovat pozitivní pracovní kulturu, ve které lidé vzkvétají a mohou být šťastní. Poskytují hloubkové tréninky štěstí v práci a kulturních změn, ale také interaktivní přednášky a workshopy o pozitivní kultuře, štěstí v práci a well-beingu.

Jsou iniciátorkami Mezinárodního týdne štěstí v práci (od 2018) a spoluvedou Woohoo Unlimited Partner network and Academy. V roce 2020 publikovali svou první knihu o pozitivních pracovních kulturách a jejich budování.

Maartje a Fennande pracují a žijí v Nizozemí, mají rády dlouhé povídání na telefonu při dlouhých procházkách. Maartje ráda sportuje, běhá, věnuje se cross-fitu s rodinou a tanci s přáteli. Fennande ráda čte a vaří vegetariánská jídla pro svou rodinu a přátele.

Ynzo van Zanten

Chief Evangelist, Tony's Chocolonely

Ynzo je hlavní evangelista v čokoládovně Tony’s Chocolonely, jejiž velkou misí je dosáhntou čokolády 100% bez otroctví. Cestuje po (online) světě a vypráví jejich příběhy. A právě ve vyprávění příběhů je Ynzo skvělý - udrží vás celou dobu v pozoru a po jeho vyprávění už se na čokoládu nikdy nebudete dívat jako dosud.

Ynzo je také ekonom, autor a před lety například pomáhal v zemích Beneluxu nastartovat Innocent Drinks.

Griet Deca

Spoluzakladatelka a CHO, Tryangle

Griet je spoluzakladatelkou a CHO v Tryangle, kde se zaměřují na štěstí a well-being v práci. Triangle pomáhá firmám zaměřit se na štěstí zaměstnanců pomocí tréninku, koučování, team-buildingů a konzultací. Griet je také autorkou, přednáší, trénuje a koučuje v oblasti prevence stresu a vyhoření.

Dala si za úkol “2-milimetrovou misi” - chtěla by pomoci tomu, ať se zaměstnanci vždy vracejí domů z práce s koutky úst zvednutými alespoň o 2 milimetry. Věří že toto může naprosto změnit jejich svět, oproti návratům s kouty pokleslými.

Libor Mattuš (马龙)

Spoluzakladatel, Code of Life

Libor je biohacker, profesionální kouč, instruktor dechu a chladové terapie, tlumočník čínského  a anglického jazyka. Cvičí 18 let čínská bojová umění a 12 let je předává dále. Je autorem několika vzdělávacích systémů, včetně “Čínština vleže” a “Mental Wiring”,

V Code of Life se Libor zabývá vedením otevřených workshopů, kempů a firemním školením. Přednášel na Masarykově univerzitě v Brně, spolupracuje s Univerzitou aplikovaného managementu, školil pro Red Hat nebo STRV. Za Code of Life zastřešuje první univerzitní výuku biohackingu v ČR, na Essential College v Brně.

Kim Hilgert

Spoluzakladatelka a well-being ambasadorka, Tryangle

Kim je spoluzakladatelkou a well-being ambasadorkou v Tryangle, kde se zaměřují na štěstí a well-being v práci. Jako trenérka a koučka pomáhá Kim společnostem a jejich zaměstnancům tvořit šťastnější a zdravější pracoviště.

Protože tím nejdůležitějším úkolem je lidi aktivizovat, specializuje se právě na interaktivní (i online) workshopy, které informují, inspirují a dokáží lidi aktivovat!

Michal Šrajer

Spoluzakladatel, Happiness@Work

Michal před desíti lety se svými dvěma kamarády založil studio Inmite, které se stalo českým leaderem ve vývoji aplikací pro chytré telefony. Už tam si dal roli "Chief Happiness Officer" a úkol hledat, jak dosáhnout toho, aby lidi práce naplňovala. Před pěti lety se akvizicí stal Inmite součástí globální bezpečnostní firmy Avast, role a poslání hledat štěstí v práci však Michalovi zůstaly.

Po roční rodinné cestě kolem světa, na které navštívil i řadu “lidských firem”, se vrátil zpět do ČR s vizí, pomoci co nejvíce lidem k tomu, aby měli možnost čas v práci trávit plnohodnotně a smysluplně. Proto pomohl nastartovat společnost Happiness at Work, spoluorganizuje mezinárodní konferenci Happiness@Work, zapojil se do sítě Red Button a řadě firem ukazuje cestu ke skvělým vztahům i výsledkům.

Kateřina Nogolová

HR ředitelka, Vítkovice STEEL

Kateřina absolvovala obor Psychologie na Univerzitě Karlově. Po začátku své kariéry jako lektorka a konzultantka v různých společnostech, působila ve společnosti Plzeňský Prazdroj, a.s./ SABMiller jako HR Manažerka – zejména pro oblast rozvoje a vzdělávání a oblast strategického plánování lidského kapitálu a talent management.

Po té působila na pozici HR Manažerky ve společnosti GE Money a EVRAZ Vítkovice Steel (i jako Lean manažer) a v dánské spol. BANG&OLUFSEN zastávala vedle pozice HR ředitelky i pozici zastřešující finance. Po pozici HR ředitelky ve spol. TATRA TRUCKS, a.s. se v letošním roce přesunula do pozice HR Ředitelky ve společnosti VÍTKOVICE STEEL, a.s., kde je i členkou správní rady jejich nadačního fondu.

Martin Šafařík

Partner, Happiness@Work

Martin přišel ze světa inovací, které vystudoval na holandské univerzitě v Groningenu a následně rozvíjel jako konzultant ve společnosti ICG. Jeho hlavním zaměřením se stal design thinking a workshopové techniky. Relativně brzy se ukázalo, že úspěch sebelepšího inovačního procesu závisí na lidech, kteří s ním pracují a na nastavené firemní kultuře.

To ho přivedlo k tématu štěstí jako vědecké disciplíny, ve které se našel a která ho nadchla. Prostřednictvím principů štěstí v práci doplněných o inovační metody se nyní snaží pomáhat firmám dosahovat lepších výsledků a zejména lidem v tom, jak a kde hledat štěstí a vnitřní klid.

Karolína Presová

Zakladatelka, Replug me

Karolína založila Replug me a v České republice se se svým týmem věnuje digitálnímu well-beingu již několik let. Školí děti na školách, rodiče, ale i firmy a jednotlivce v tom, jak používat digitální technologie zdravě a smysluplně.

Za inovativní řešení a výsledky byli zařazeni mezi společensky nejprospěšnější projekty v Česku. V rámci osobních konzultací Karolína pracuje s klienty od Sydney, přes Singapur, až po Prahu. O jejích workshopech jste si mohli přečíst v Respektu, Hospodářských novinách nebo slyšet v reportážích či rozhovorech v České televizi či Českém rozhlase, se kterým spolupracovala na jejich programu digitálního detoxu.

Jako jedna z předních reprezentantek českých projektů, které naplňují cíle udržitelného rozvoje OSN byla Karolína a Replug me za semináře pro školy, rodiče a firmy nominována na prestižní ocenění SDG v letech 2019 a 2020.