Retrospektiva po corona - homeoffice

Tým, který pracoval několik týdnů bez fyzické interakce by v dnešní době neměl zapomenout na poctivou retrospektivu.


Protože víme, jak moc je toto téma důležité, připravili jsme pro vás speciální půldenní workshop, jehož cílem je poctivá a správně facilitovaná retrospektiva.

PROČ SE ÚČASTNIT

Opatření se pomalu rozvolňují. Znamená to, že se věci vrací do starých kolejí? Spíše ne. Za uplynulých pár týdnů se toho změnilo zkrátka moc a vracet se budeme v mnoha ohledech do kolejí nových. Jdeme do doby pokoronavirové, do nového světa. Co to ale znamená pro váš tým nebo pro celou firmu? Začněte svou cestu do nového světa retrospektivou.

Co je to retrospektiva

Retrospektiva je příležitost. Příležitost zastavit se, ohlédnout se zpět a podívat se, kde jsme byli, co jsme každý zvlášť i jako tým dohromady v posledních týdnech zažili a jak to můžeme využít do budoucna. Co z toho vytáhneme za nápady ke zlepšení. Zlepšení se může týkat čehokoliv. Zaměřit se můžete na poučení, vyřešení problému, hledání příležitostí, nebo na stmelení týmu a vzájemnou motivaci. Nedělat retrospektivy, nebo je dělat špatně, znamená, že přicházíte o unikátní příležitost růstu vašeho týmu a potenciálně i celé firmy. Retrospektivy jsou mimo jiné nezbytnou součástí agilního přístupu.  

CO SI ÚČASTNÍCI ODNESOU

S ohledem na kontext koronavirové pandemie se podíváme například na:

  • Prohloubení vztahů v týmu po dlouhém odloučení
  • Výzvy, které tým po návratu z home office vidí

  • Přínosy této situace pro jednotlivé členy týmu i tým jako celek 

  • Jaké vidíme pro náš tým/firmu příležitosti


PRO KOHO JE WORKSHOP URČEN

Workshop je určený pro týmy, které dlouho pracovaly odděleně a připravují návrat fyzického potkávání. Zároveň je určený pro týmy, které chtějí růst.

4 hodiny

celý tým

offline


LEKTOŘI

Michal Šrajer

Michal před devíti lety se svými dvěma kamarády založil studio Inmite, které se stalo českým leaderem ve vývoji aplikací pro chytré telefony. Už tam si dal roli "Chief Happiness Officer" a úkol hledat, jak dosáhnout toho, aby lidi práce naplňovala. Před třemi lety se akvizicí stal Inmite součástí globální bezpečnostní firmy Avast, role a poslání hledat štěstí v práci však Michalovi zůstaly. Po roční rodinné cestě kolem světa, na které navštívil řadu “lidských firem”, se nyní vrátil zpět do ČR s vizí, pomoci co nejvíce lidem k tomu, aby měli možnost čas v práci trávit plnohodnotně a smysluplně.

Klára Škvorová

Kláru baví objevovat novinky ze světa vzdělávání a sdílet je. Čerpá zajímavé myšlenky z knih, vzdělává se na (lektorských) kurzech a jezdí jako instruktor na teambuildingy. Ve vzdělávání se pohybuje už léta. Nejdříve v týmech interních kurzů v Junáku, následně studiem na VŠ, jako instruktor adaptačních a teambuildingových kurzů i jako metodik-koordinátor firemního vzdělávání. Nemá ráda "zaručené pravdy". Větší radost jí udělá dobrá otázka a společné hledání odpovědi. Klára vás vždy pozorně vyslechne, položí doplňující otázky, podělí se o zajímavé myšlenky a pomůže vám hledat cestu, která vám sedne.

Lukáš Cypra

Lukáš se 20 let pohybuje v oblasti prodeje a business developmentu. Po odchodu z korporátního světa se potkal s Michalem v Inmite, kde načichnul myšlenkami svobodných firem a štěstí v práci. Poté působil 5 let na volné noze jako konzultant a externí obchodní ředitel, jen aby zjistil, že právě u firem, které tyto principy prosazují, je mu nejlépe. Kombinace systemického koučovacího výcviku, buddhistických principů, spolupráce se sítí Red Button a opětovné setkání s Michalem  jej pak dovedla k myšlence šířit a rozvíjet principy štěstí v práci udržitelným způsobem mezi co nejvíce firem a jejich zaměstnance.

Martin Šafařík

Martin je inovační silou každého týmu. Kouká z nadhledu, co tým řeší a čím žije a následně mu pomáhá hledat efektivnější cesty. Umí naslouchat a všímá si tak i věcí, které normálně zůstávají na první pohled skryty. Věří v sílu správně položených otázek. Po studiu oboru inovačního managementu v Holandsku působil téměř 3 roky jako inovační konzultant. Získané zkušenosti, procesy i nástroje teď využívá pro inovace firemní kultury a zavádění pozitivní psychologie do firem.

OZVĚTE SE NÁM