Týmová retrospektiva

Žádný tým, který dlouho pracoval
na dálku by neměl zapomenout
na poctivou retrospektivu
.


Retrospektiva přináší jedinečnou příležitost dlouhodobého růstu i jednorázového ponaučení.

Protože víme, jak je toto téma důležité, připravili jsme pro vás speciální půldenní workshop,
jehož cílem je poctivá a správně facilitovaná retrospektiva.


RETROSPEKTIVA MŮŽE MÍT RŮZNÉ CÍLE

 • inovace procesu, spolupráce, produktu/služby

 • poučení do budoucna z toho, co jsme teď zažili

 • vyřešení problému pomocí minulé zkušenosti

 • stmelení týmu a vzájemná motivace

 • …cíle se dají v rámci workshopu kombinovat

CO SI ÚČASTNÍCI ODNESOU

 • prohloubení vztahů v týmu po dlouhém odloučení
 • pojmenování výzev, které týmu přinesl koronavirový režim 

 • zvědomění přínosů situace pro jednotlivé členy i pro tým

 • nalezení nových přiležitostí pro tým i celou firmu 

 • inspirativní společný zážitek


BUDETE CHTÍT V RETROSPEKTIVÁCH
POKRAČOVAT DÁLE SAMI? 

 

Není problém. Rádi se s vámi o naše know-how podělíme.

Získáte od nás facilitační tipy i konkrétní nástroje a techniky.

Příležitostným mentoringem zajistíme, že vaše retrospektivy
v pořádku běží a do týmu přinášejí požadované benefity.


KOMU SE WORKSHOP HODÍ

 • týmům, které dlouho pracovaly na dálku a chybí jim vzájemná synergie
 • týmům, které chtějí růst a dlouhodobě se zlepšovat
 • týmům, které za sebou mají nějakou zkušenost, ze které si chtějí odnést ponaučení
 • týmům, které se chtějí retrospektivu naučit a sami v ní pokračovat

4 hodiny

online / offline

celý tým


REFERENCE

První příležitost osobního setkání po dlouhém koronavirovém odloučení jsme s Czechitas využili na retrospektivu. Abychom si ještě jednou prožili to neskutečně náročné období plné obav, nejistot, pracovního vypětí, ale také radosti z nového, z tvoření, z úspěchu, ze spolupráce. Na časové ose od března do června jsme si zaznamenali klíčové momenty a jejich emoce, zvědomili jsme si, co jsme se v týmu naučili, co se nám úplně nepovedlo, co můžeme příště naopak začít dělat. A sdíleli a sdíleli a sdíleli a sdíleli a pak zapsali do krizového plánu, poděkovali si a období uzavřeli. Děkuju Happiness@Work za provedení retrospektivou a všem v týmu za důvěru, otevřenost a obrovskou ochotu se učit a posouvat dál.
Dita Formánková Director & Founder v Czechitas
S formou osobní retrospektivy jsem náš tým na rozvojových setkáních již seznámila a tentokrát nastal čas udělat si retrospektivu týmovou, a rovnou za celý pandemický rok. Pozvali jsme si k tomu tým Happiness@Work a strávili s nimi v online prostředí jedno páteční odpoledne. Týmovou retrospektivu hodnotím jako velmi přínosnou. Bylo zajímavé pozorovat, jaké milníky byly pro tým důležité, jak je vnímali a jaké akční kroky navrhují. Máme teď spoustu podnětů k diskuzi.
Alexandra Helánová HR Manažerka v KROUPAHELÁN

LEKTOŘI

Michal Šrajer

Michal před devíti lety se svými dvěma kamarády založil studio Inmite, které se stalo českým leaderem ve vývoji aplikací pro chytré telefony. Už tam si dal roli "Chief Happiness Officer" a úkol hledat, jak dosáhnout toho, aby lidi práce naplňovala. Před třemi lety se akvizicí stal Inmite součástí globální bezpečnostní firmy Avast, role a poslání hledat štěstí v práci však Michalovi zůstaly. Po roční rodinné cestě kolem světa, na které navštívil řadu “lidských firem”, se nyní vrátil zpět do ČR s vizí, pomoci co nejvíce lidem k tomu, aby měli možnost čas v práci trávit plnohodnotně a smysluplně.

Klára Škvorová

Kláru baví objevovat novinky ze světa vzdělávání a sdílet je. Čerpá zajímavé myšlenky z knih, vzdělává se na (lektorských) kurzech a jezdí jako instruktor na teambuildingy. Ve vzdělávání se pohybuje už léta. Nejdříve v týmech interních kurzů v Junáku, následně studiem na VŠ, jako instruktor adaptačních a teambuildingových kurzů i jako metodik-koordinátor firemního vzdělávání. Nemá ráda "zaručené pravdy". Větší radost jí udělá dobrá otázka a společné hledání odpovědi. Klára vás vždy pozorně vyslechne, položí doplňující otázky, podělí se o zajímavé myšlenky a pomůže vám hledat cestu, která vám sedne.

Lukáš Cypra

Lukáš se 20 let pohybuje v oblasti prodeje a business developmentu. Po odchodu z korporátního světa se potkal s Michalem v Inmite, kde načichnul myšlenkami svobodných firem a štěstí v práci. Poté působil 5 let na volné noze jako konzultant a externí obchodní ředitel, jen aby zjistil, že právě u firem, které tyto principy prosazují, je mu nejlépe. Kombinace systemického koučovacího výcviku, buddhistických principů, spolupráce se sítí Red Button a opětovné setkání s Michalem  jej pak dovedla k myšlence šířit a rozvíjet principy štěstí v práci udržitelným způsobem mezi co nejvíce firem a jejich zaměstnance.

Martin Šafařík

Martin je inovační silou každého týmu. Kouká z nadhledu, co tým řeší a čím žije a následně mu pomáhá hledat efektivnější cesty. Umí naslouchat a všímá si tak i věcí, které normálně zůstávají na první pohled skryty. Věří v sílu správně položených otázek. Po studiu oboru inovačního managementu v Holandsku působil téměř 3 roky jako inovační konzultant. Získané zkušenosti, procesy i nástroje teď využívá pro inovace firemní kultury a zavádění pozitivní psychologie do firem.


MÁM ZÁJEM, OZVĚTE SE MI