Proč děláme to, co děláme?

Protože

  • nevidíme důvod, proč by se k sobě lidé měli chovat zásadně jinak v práci a jinak mimo ni
  • v práci trávíme nejvíce času hned po spánku, takže stojí za to, si to užívat a ne se trápit
  • pokud je člověk šťastný v práci, přenáší si tento pocit i mimo ni - domů, mezi sousedy, přátele
  • touha dosáhnout štěstí je přirozená všem lidem bez rozdílu

Jak fungujeme?

Snažíme se více spolupracovat než konkurovat. Více hledat flow a zájem těch, se kterými spolupracujeme než rozdávat příkazy a úkoly.

Inspirovali jsme se jednak předchozími zkušenostmi třeba z Inmite, jednak z firem, které navštěvujeme nebo jejichž lídry jsme měli jako hosty na našich konferencích a jednak také řadou knih - třeba Budoucnost organizací od Frederika Lalouxe.

Jak o našich aktivitách přemýšlíme?

Způsoby, kterými fungování firem dle principů štěstí v práci podporujeme, členíme podle dvou základních kritérií:

Pro koho jsou určeny a na koho mají mít primárně dopad?                 

Na zaměstnance / jednotlivce

Aktivity zaměřené především na rozvoj jednotlivců (což se samozřejmě většinou projeví také v týmu).                                                  

Na people manažery / na týmy

Aktivity zaměřené na jednotlivé týmy a jejich leadery - ne vždy je třeba zásadně měnit fungování celé firmy. Jsou týmy, které jsou dál než jiné.    

Na vedení firem / na celou firmu

Aktivity, které znamenají změnu celé firmy nebo její podstatné části. Zasahují více či méně každého zaměstnance.

V jaké jste fázi a kolik času a úsilí chcete investovat?

Inspirace

Investujte několik hodin času svého i kolegů. Zjistěte, na jakých základech naše principy stojí - vědeckých i praktických. Co vám dává či nedává smysl a můžete se začít rozhlížet dále.

Vzdělávání se

Investujte jeden či několik dní. Téma štěstí v práci vás zajímá více a konkrétněji? Chcete vědět jak s začít principy štěstí v práci rozvíjet konkrétně, čím začít, na co si dávat pozor, naučit se konkrétní jednoduché aktivity, kterými můžete začít

Implementace změn

Investujte energii v řádu dnů a týdnů. Věříte, že toto je správná cesta jak budovat lidštější firmy a na nasazení principů štěstí v práci chcete pracovat systematicky, zavádět je do firmy ve větším rozsahu,

Zajištění udržitelnosti

Jak zajistit, aby již zavedené změny jednak přežily a jednak aby vznikaly další, aniž by bylo třeba významné pomoci zvenku? Jak objevovat a podporovat ambasadory těchto principů a přilévat energii do změn zevnitř?

Kdo jsme?

Michal Šrajer

Michal před devíti lety se svými dvěma kamarády založil studio Inmite, které se stalo českým leaderem ve vývoji aplikací pro chytré telefony. Už tam si dal roli "Chief Happiness Officer" a úkol hledat, jak dosáhnout toho, aby lidi práce naplňovala. Před třemi lety se akvizicí stal Inmite součástí globální bezpečnostní firmy Avast, role a poslání hledat štěstí v práci však Michalovi zůstaly. Po roční rodinné cestě kolem světa, na které navštívil řadu “lidských firem”, se nyní vrátil zpět do ČR s vizí, pomoci co nejvíce lidem k tomu, aby měli možnost čas v práci trávit plnohodnotně a smysluplně.

Lukáš Cypra

Lukáš se 20 let pohybuje v oblasti prodeje a business developmentu. Po odchodu z korporátního světa se potkal s Michalem v Inmite, kde načichnul myšlenkami svobodných firem a štěstí v práci. Poté působil 5 let na volné noze jako konzultant a externí obchodní ředitel, jen aby zjistil, že právě u firem, které tyto principy prosazují, je mu nejlépe. Kombinace systemického koučovacího výcviku, buddhistických principů, spolupráce se sítí Red Button a opětovné setkání s Michalem  jej pak dovedla k myšlence šířit a rozvíjet principy štěstí v práci udržitelným způsobem mezi co nejvíce firem a jejich zaměstnance.

Martin Šafařík

Martin přišel ze světa inovací, které vystudoval na holandské univerzitě v Groningenu a následně rozvíjel jako konzultant ve společnosti ICG. Jeho hlavním zaměřením se stal design thinking a workshopové techniky. Relativně brzy se ukázalo, že úspěch sebelepšího inovačního procesu závisí na lidech, kteří s ním pracují a na nastavené firemní kultuře. To ho přivedlo k tématu štěstí jako vědecké disciplíny, ve které se našel a která ho nadchla. Prostřednictvím principů štěstí v práci doplněných o inovační metody se nyní snaží pomáhat firmám dosahovat lepších výsledků a zejména lidem v tom, jak a kde hledat štěstí a vnitřní klid.